Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 112 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

O wielu sprawach się nie mowi...

wtorek, 01 marca 2016 9:09
Skocz do komentarzy

 

O wielu sprawach nie mówi się…

 

Wszyscy jesteśmy świadkami przerabiania najnowszej historii Polski w sposób o jakim niedawno nawet nie śniliśmy. Gdyby postąpiono tak jak nasi zachodni sąsiedzi, którzy rozliczyli niemal natychmiast okres związany z DDR, mielibyśmy ojczyznę zadowolonych obywateli budujących znakomitą przyszłość, nakierowaną przede wszystkim na własny rozwój i pomyślność swoich dzieci. Niestety, tradycyjnie wybiórczo tuszując wiele historycznych wydarzeń, sami znaleźliśmy się w ślepym historycznym zaułku. Rozgrywające się spóźnione rozliczenia z dużą dawką nienawiści wzajemnej, niosą ze sobą niebezpieczeństwo jakiejś rewolty, jeśli nie wojny domowej. Zwaśnieni zawodnicy z obu stron angażując do walki duże masy społeczeństwa, nie stronią nawet od chwytów „poniżej pasa”. Psychologia tłumu jest wykorzystywana z dużym natężeniem. Do tego doszło wykorzystywanie prawa państwowego w sposób, którego połowa narodu nie akceptuje. Stąd płynie jeszcze większe zagrożenie. Jądrem wydarzeń ma być współpraca polityczna przywódcy opozycji związkowej z rządzącym twardą ręką reżimem od 1945 r. Trudno zrozumieć pretensje, gdyż jedyną alternatywą dla tej współpracy politycznej była wojna domowa. Dlaczego tego nie są w stanie zrozumieć kreatorzy zastrzeżeń pod adresem przywódcy opozycji polityczno – związkowej. Bezkrwawe przejęcie władzy w drodze transformacji ustrojowej jest sukcesem, który zagości w historii Polski na następne wieki. Że tak wcale nie musiało być wiedzą o tym ci, którzy znają wydarzenia z choćby z Chin i innych państw gdzie kierownicza rola partii komunistycznej doskonale  funkcjonuje. Wiedzą również ci, którzy obserwowali zmiany na szczytach władzy w ZSRR. Gdyby na owym plenum KC KPZR wygrał twardogłowy Romanow a nie Gorbaczow, Polska by spłynęła krwią i pozostała by w „rodzinie”. Prasa amerykańska podała, że Gorbaczow uzyskał przewagę tylko jednego głosu. ZSRR miał dość siły militarnej aby uśmierzyć każdy sprzeciw w Pakcie Warszawskim. Potem ostrożnie grupa: Gorbaczow – Regan, Margaret Thatcher - Jan Paweł II, zaczęła budować nowy ład społeczno – polityczny w Europie Wschodniej. Rosję pomińmy w tej chwili. Na potwierdzenie moich słów polecam opracowania książkowe p.t.  „Ronald Regan i obalenie komunizmu, zbliżenie na Polskę”, oraz:  „Oni zmienili świat, Prezydent, Papież, Premier”.

Po gruntownym zapoznaniu się z tym opracowaniami źródłowymi, niejednemu „obalaczowi komunizmu ”wystąpią wypieki z wstydu na zadufanej twarzy.

Po tym wprowadzeniu jakby z górnej półki przejdżmy do naszych zasłużonych bojowników.

Prowadzenie walki opozycyjnej często w konspiracji , strajkowej, militarnej  mającej na celu obalenie panującego reżimu wymaga zaangażowania odważnych grup ludzi, którzy tak jak każdy z nas musi jeść, nakarmić dzieci, mieć dach nad głową. Do tego celu potrzebne są środki finansowe. To chyba jest oczywiste. Jak było w historii Polski dobrze wiedzą ci, którzy znają historię przed rozbiorową Polski  XVIII wieku. Czytając o zdradach, sprzedawczykowstwie, uposażeniach etatowych biskupów i polityków z kas sąsiednich wrogich państw itd. Carowie i cesarze szydząc np. z  I. Krasickiego płacili hojnie. Nasi rewolucjoniści też musieli żyć i żyli. Lechu, który przeskoczył płot, aby wbrew komitetowi strajkowemu kontynuować strajk uczynił to po spotkaniu z wysłannikiem Jana Pawła II o nazwisku Dziwisz. Zapewne nie skończyło się to na bardzo ważnym duchowym , ale nie jedynym wsparciu. Pewne informacje znajdziemy we  wspomnianych wyżej przeze mnie książkach. Kolejnym źródłem jest znakomite opracowanie dwóch autorów: C. Bernsteina i Marco Politti  pt. „Jego Świątobliwość Jan Paweł II i nieznana historia naszych czasów”. Książki te przytaczam aby uniknąć niesłusznych zarzutów o sprzyjanie jednej ze stron zmagających się  „o prawdę” . Tzw. prawdę ma każdy kto pisze na odpowiednie zamówienie za odpowiednie wynagrodzenie. Ja piszę bez zamówienia i bezpłatnie

.

Wałęsa zapowiada : stanę ponownie na czele strajku. Fot. A. Warżawa/zrodło PAP/Newsweek

oceń
5
0


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy
  • dodano: 07 marca 2016 16:09

    Dziękuję za komentarze. Zatwierdzam je, ale komp. nie wpuszcza. Jestem bezradny. Pozdrawiam .

    autor forumschroeder

    blog: jerzyschroeder.bloog.pl

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

czwartek, 23 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  147 326  

O moim forum

Mam nadzieję, że to forum będzie miejscem gdzie wiele osób mających coś do przekazania, zechcą się podzielić z nami czytelnikami. W szczególności zależy mi na społeczności gminy Przodkowo.

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Wiadomości