Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 112 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Aktualności

sobota, 15 marca 2014 11:13

Polaku zapłać za wojnę…

 

 Winston Churchill powiedział kiedyś: Polacy popełnili wszystkie możliwe błędy.

 

Maksymalne wrogie Rosji zaangażowanie sterników Państwa Polskiego, bo przecież nie narodu polskiego przeciwko narodowi rosyjskiemu, którego to narodu z okręgu kaliningradzkiego codziennie kilka autobusów znajduje się na parkingu obok markietu Auchan na obrzeżach Gdańska. To jest rzeczywisty objaw pokojowego współżycia sąsiednich narodów.  O tym sternicy zdaję się nie mają zielonego pojęcia. A szkoda, bo wmanewrować naród w wariacką i durną awanturę wojenną jest bardzo łatwo. Zawsze to naród w swej masie płacił rachunek w postaci kilka milionów istnień ludzkich, ruiną substancji kulturowej, materialnej i gospodarczej państwa. Ci sternicy uciekali na z góry upatrzone pozycje – na Zachód Europy. Dzisiejsi podżegacze też wybrali sobie już miejsce – Parlament Europejski w Brukseli. A co z narodem? Potęga militarna jaką jest Rosja, czego nie biorą pod uwagę krzykacze rządowi, jest wystarczająca aby kilka rakiet z kierunku Białorusi obróciło Warszawę w ruinę w ciągu kilku minut. To samo z obwodu kaliningradzkiego może się stać z Gdańskiem. Kto tych ludzi puknie w przysłowiowy „łeb” aby zrozumieli powagę sytuacji?

Tyle w aspekcie militarnym.

Już zaczyna się „rewanż” gospodarczy za wrogą politykę wobec Rosji. Tylko dyletant polityczny nie mógł tego przewidzieć. Jest to dopiero początek sankcji gospodarczych przeciwko Polsce. A może to zostało politycznie skalkulowane, np. dla celów wyborczych?. Jeżeli tak, to mamy do czynienia z sabotażem  i zdradą interesów narodowych. Jak to się dzieje, że prawie wszystkie media pełne  hipokryzji oszukują naród polski. Eskalacja napięcia, „napuszczanie Polaków” na naród rosyjski przy tak licznych korzystnych relacjach ekonomicznych, kontaktów turystycznych nie wyłączając - jest nie do pojęcia. Wszelkie sojusze są dobre i sprawdzają się, ale w sprawie zachowania pokoju, gdy układają się mądrzy ludzie. Wojnę sprowokować potrafi każdy dureń. Czas na jakąś konkluzję. Żyjemy w systemie demokratycznym i wariant z majdanu nie przejdzie. Zatem, kartka wyborcza i zdecydowany opór durniom. Na Zachodzie wyborcy stosują taką taktykę wyboczą: jeżeli nie jesteś zadowolony ze swoich przedstawicieli w jakimkolwiek gremium pochodzącym z twojego wyboru, nie głosuj na niego powtórnie. Głosuj na innego – nawet  gdy okaże się jeszcze gorszym wybrańcem – ale tylko na jedną kadencję. Chciałbym doczekać tej taktyki społecznej.


oceń
8
3

komentarze (1) | dodaj komentarz

Felieton na czasie

poniedziałek, 03 marca 2014 18:34

                         Polaku szykuj się na wojnę...

 

Zalewa nas pseudopublicystyka nawiedzonych propagatorów katastroficznego zagrożenia ze strony wschodniego sąsiada. Dokładnie nie wiadomo kto na nas napadnie, ale na pewno ktoś ze wschodu. W mediach aż huczy od apeli: bądżmy czujni i przygotowani aby nie oddać ani guzika. Każdy, od przedszkola na prezydencie i premierze ma być przygotowany na najgorsze Straszliwe zagrożenie opisuje najpierw premier po nim charyzmatyczny minister od zagranicy. Czytamy, że to car rosyjski stracił rozum, tymczasem jest odwrotnie. Dlaczego? Otóż na przejściach granicznych odbywa się ruch graniczny w jedną i w drugą stronę , jak za niedawnych dobrych pokojowych czasów. Jak to się dzieje, że sterownicy państwa polskiego o tym nie wiedzą? A może chodzi o dorobienie sobie procentów poparcia wyborczego. Ostatnio słabo idzie w sondażach, no to trzeba wywołać psychozę zagrożenia bytu narodu i pojawić się w roli wybawcy. Zawsze jakiś procent obywateli uwierzy w te brednie. Minister od zagranicy nie powie, rodacy nie bójmy się, przecież należymy do paktu, który nas obroni. Ponadto, car państwa uzbrojonego po zęby w nośniki głowic nuklearnych nie musi się obawiać szczekających piesków za jego zachodnią granicą. Gdy Car Ameryki opieprzał cara ze wschodu, ten się jego zapytał : a co ty robisz w Afganistanie od 10 lat. No… to  gęba demokraty zza oceanu się zamknęła. Kiedy polscy eksporterzy do obu zwaśnionych państw przywołają do porządku polskich zwolenników krucjaty nad Don. Polska padnie nie od armat ze wschodu, ale z powodu utraty rynków zbytu na wschodzie. Rząd, który pcha kraj do ruiny gospodarczej, powinien być usunięty w ciągu 24 godzin. W tym kierunku kraj zmierza szybkimi krokami. Durnych łkających dziennikarzy w telewizji i innych mediach, powinno zaopatrzyć się w delegacje i niech jadą i wspierają majdan - nie nasz majdan. Teraz powoli dowiadujemy się kto płacił pensje niepracującym demonstrantom przez trzy miesiące na majdanie. Pieniądze napływały wartkim strumieniem zza zachodniej granicy, nie tylko z Polski, ale z całego świata zachodniego. Nasz styropianowy Lechu, może powiedzieć jak to się odbywało. On to przerabiał, gdy miał na liście płac całą plejadę bojowników o demokrację i krzyż. Oni wówczas żyli lepiej niż obecnie. Papież dał z prywatnej szkatuły 20 milionów dolarów, a amerykańska centrala związkowa 100 milionów. Były to pieniądze z kasy wywiadu amerykańskiego. Nie inaczej jest obecnie na wschodzie. Carowi ze wschodu nikt nie podskoczy, gdyż cała Zachodnia Europa zostałaby któregoś dnia bez prądu i gazu. Tam durniów w rządach nie ma. Ludzie by ich znieśli w ciągu jednej doby. No , ale Polska to nie Zachodnia Europa.  

 

   


oceń
30
11

komentarze (2) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


czwartek, 23 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  147 324  

O moim forum

Mam nadzieję, że to forum będzie miejscem gdzie wiele osób mających coś do przekazania, zechcą się podzielić z nami czytelnikami. W szczególności zależy mi na społeczności gminy Przodkowo.

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Wiadomości